Skip to content

Kis-Pingvinek a női ob1/b-s bajnokságban!

Habár a napjaink – hétköznapok és hétvégék egyaránt – eddig is az uszodában
zajlottak, idén merve nagyot álmodni, ezt most egy egészen új szintre emeltük!
Régóta érlelődött már a gondolat, számos beszélgetés folyamán kerülgettük
már a témát az elmúlt években, de most végül a tettek mezejére lépve bele is
álltunk, elindítottuk a Kis-Pingvin első felnőtt korosztályú csapatát a női ob1/b-
s bajnokságban. A célunk elsősorban ezzel, hogy azoknak a csajoknak, akik
évek óta velünk vannak, itt tanultak meg úszni és régóta vízilabdáznak nálunk,
lehetőséget biztosítsunk, hogy közeledve a felnőtt korosztályhoz is
megmaradhassanak az uszodában, miközben elsősorban a tanulmányaikra
koncentrálnak. A Dunaújvárossal ebben is együtt működve ott pallérozódott
nagylányok is a csapat tagjai, ahogy régi ismerősök és persze a Kis-Pingvin
edzői is.
A meccsnaptár sűrűbben alakult, mint amire számítottunk, így az első félévben
hat mérkőzést játszik a csapat, amiből kettőn – talán a két legnehezebben –
már túl is van. A legfontosabb számunkra, hogy mindenki elég
játéklehetőséget kapjon, kihozhassa magából a legtöbbet, amit tud, illetve
élvezze a játékot, hiszen a sportág szeretete az, ami itt tart minket az
uszodában. Már a második mérkőzésre sokkal magabiztosabb és
felszabadultabb játékot mutattak a fiatalok is, amiért hatalmas dicséret illeti
őket, hiszen nem könnyű feladat egy felnőtt mezőnyben helyt állniuk.
Ami pedig biztos, hogy ilyen lelkes szurkolótábora egyik csapatnak sincs, mint
nekünk! Ha Titeket is érdekel, mit alkotnak a csajok a vízben, a következő
fordulón, október 25-én 15:30-kor a Margitszigeten Ti is megleshetitek őket!